Surowiec do wszystkiego

W erze szkła, aluminium i krzemu można by odnieść wrażenie, że drewno jest passé. Nic bardziej mylnego! Gdziekolwiek się znajdziemy, na pewno wokół nas będzie wiele przedmiotów, które nie powstałyby bez użycia drewna.

Skąd się bierze drewno

Zaspokojenie naszego zapotrzebowania na drewno i zapewnienie trwałości lasów nie są sprzecznymi interesami. Drewno w Polsce jest naturalnym bogactwem, które jest całkowicie odnawialne.

Zasady sprzedaży

Zasady sprzedaży drewna określane są zarządzeniem dyrektora generalnego Lasów Państwowych.

Polski przebój

Polskie produkty powstałe z użyciem drewna – meble, stolarka okienna i drzwiowa, jachty czy papier i opakowania – to prawdziwe przeboje rynkowe.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Bieg Przełajowy o Puchar Borsuka

Bieg Przełajowy o Puchar Borsuka

Notatka prasowa - zapowiedź VIII Wojewódzkiego Biegu Przełajowego o Puchar Borsuka

 

Gmina Murów jako organizator VIII Wojewódzkiego Biegu Przełajowego o Puchar Borsuka serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w biegu popularyzującym zdrowy tryb życia wśród dzieci, młodzieży i dorosłych oraz kampanię promującą gatunek Meles Meles (tzw. borsuk europejski).

Jak co roku, bieg odbędzie się na terenie zabytkowej Huty Żelaza w Zagwiździu oraz ścieżkach leśno-polnych Stobrawskiego Parku Krajobrazowego.

Bieg odbędzie się w sobotę, 7 września 2019 r.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie internetowej: www.murow.pl w zakładce aktualności.

 

VIII Wojewódzki Bieg Przełajowy o Puchar Borsuka realizowany jest w ramach projektu pn.: „Inwentaryzacja przyrodnicza parku w Gierałcicach, ochrona in situ w zabytkowym parku w Pokoju oraz działania edukacyjno promocyjne" wraz z zadaniem nr 7 Gminy Murów pt.: „Organizacja kampanii promujących gatunek Meles meles z Czerwoną Listą Gatunków Zagrożonych – The IUCN Red List of Threatened Species na terenie Województwa Opolskiego” realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego 2014-2020, oś priorytetowa
V Ochrona środowiska, dziedzictwa kulturowego i naturalnego, działanie 5.1 - ochrona różnorodności biologicznej współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego