Wydawca treści Wydawca treści

informacje ogólne

          Nadleśnictwo Turawa należy do Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych Katowice.  Zgodnie z obowiązującym podziałem kraju na krainy i dzielnice przyrodniczo- leśne  położone jest w V Krainie Śląskiej , dzielnicy V Równiny Opolskiej, mezoregionie 5a Borów Stobrawskich. Rozciąga się na równinie opolskiej. Przepływa przez nią  Mała Panew- prawy dopływ Odry-rzeźbiąc dolinę. Nadleśnictwo mieści się na obszarze chronionego krajobrazu Lasy Stobrawsko – Turawskie i Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Na terenie jednostki znajdują się zbiorniki wodne: Jezioro Duże, Jezioro Średnie, Jezioro Małe i Jezioro Srebrne.                                                            

          Nadleśnictwo Turawa obejmuje 17 030 ha gruntów leśnych. Pod względem administracyjnym Nadleśnictwo Turawa znajduje się w obrębie województwa opolskiego i leży w zasięgu gmin: Turawa, Murów, Łubniany, Lasowice Wielkie, Zębowice. Jednostka graniczy z czterema innymi nadleśnictwami: od północy Kluczbork, od wschodu Olesno, od południa Opole, od zachodu Kup. Nadleśnictwo podzielone zostało na 11 leśnictw: Laskowice, Morcinek, Jełowa, Dąbrówka, Bukowo, Dębiniec, Zagwiździe, Kadłub Turawski, Bierdzany, Rzędów, Marszałki.


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

szacowanie szkód

szacowanie szkód

UWAGA!

 

Zmiana MIEJSCA składania wniosków o szacowanie szkód w uprawach i płodach rolnych, wyrządzonych przez dziki, łosie, jelenie, daniele oraz sarny.

 

W związku z kolejną nowelizacją prawa łowieckiego od dnia 23 sierpnia 2018 r. wniosek o szacowanie szkód w uprawach i płodach rolnych należy składać do dzierżawcy albo zarządcy obwodu łowieckiego, a nie tak jak dotychczas do organu wykonawczego gminy właściwej (wójt, burmistrz) ze względu na miejsce ich wystąpienia.
Do Nadleśnictwa Turawa należy składać wnioski dotyczące szkód, które wystąpiły wyłącznie na terenie Ośrodka Hodowli Zwierzyny Kuźnice.

(art. 46 ust. 3 ustawy z dnia 15 czerwca 2018 r. o zmianie ustawy – Prawo łowieckie oraz niektórych innych ustaw - Dz. U. z 2018 r., poz. 1507)

„Wniosek zawiera w szczególności:

  1. imię i nazwisko albo nazwę, adres miejsca zamieszkania albo adres i siedzibę oraz numer telefonu właściciela albo posiadacza gruntów rolnych;
  2. wskazanie miejsca wystąpienia szkody;
  3. wskazanie rodzaju uszkodzonej uprawy lub płodu rolnego.”